Yedekleme Çözümleri
ÇÖZÜMLER & HİZMETLER

Yedekleme Çözümleri

İşletmelerin verilerinin güvenliği, alınıp alınmadığı sorunu, her ölçekten firmanın problemi durumundadır. Bunun öneminin farkında olan firmalar bu durum için çok ciddi maliyetlerle yatırımlar yapmaktadır. Yapılan her yatırımın da karşılığı, sahip olduğunuz ve bu zamana kadar oluşturduğunuz tüm şirket verilerinin güvenliği içindir. Yedekleme hizmeti ve çözümleri, her sektörde hayati önem taşımaktadır.
Yedekleme Çözümleri

VERİ DEPOLAMA VE YEDEKLEMENİN ÖNEMİ

Yıllarca kullandığınız ve kayda geçtiğiniz tüm verilerinizin, şirket dosyalarınızın, satışlarınızın kaydı ve önemli tüm bilgilerin, verilerin bir donanım arızasından ya da kullanıcı hatasından dolayı silinip gittiğini düşünün. Daha da kötüsü, bu verilerinizin önemini bilen kişiler tarafından (art niyetli biri, hacker, virüs gibi) şifrelendiğini, size para karşılığı satılmaya çalışıldığını veya istemediğiniz kişilerle paylaşıldığını düşünün. Size ait olan, yıllarca emek verip oluşturduğunuz ve her bir baytı kıymetli olan bu verilerinizi kaybetmek, sizi ticari bir kaosa sürükleyebilir.

VERİ DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ

Verileriniz depolandığı alanda veya alanlarda, yazılımsal veya donanımsal arıza ve sorunların önüne erkenden geçebilmek için, işletmenize göre uygun ölçekli yedekleme ve depolama çözümleri sunuyoruz. Veri depolama hizmeti sunucularınızda bulunan verilerin belirlenen düzen ve periyodla, istenilen şekilde otomatik olarak yedeklenmesi işlemidir. Teknolojik Çözüm’ün Veri Depolama Çözümleri ile hız ve performans gereksinimleriniz, verilerinizin güvenliği ve işletim sistemleriniz arasındaki uyumluluk göz önünde bulundurularak verileriniz depolanmaktadır.

BULUT YEDEKLEME

Bulut bilişim teknolojilerinden faydalanmak, avantajlı pek çok fırsatı beraberinde getirmektedir. İşletmeniz, Teknolojik Çözüm Bulut Hizmetini seçtiğinde; 7/24 canlı destek, kurumsal müşteri temsilcisi, güçlü altyapı, kesintisiz erişim, yedekli storage, Tier 3 sertifikalı güvenli veri merkezi ve maliyet avantajından yararlanma imkanlarına sahip olur. Bulut bilişim veri depolamasına ait olan hizmet bütünü, kuruma bütün işletim sistemleri üzerinden istediği zaman erişim imkanı tanımaktadır. MAC, Android, Linux, Windows, iPhone, iPad ve daha pek çok işletim sistemi, veri depolama alanına rahatlıkla erişim sağlayabilir.