Sunucu Çözümleri
ÇÖZÜMLER & HİZMETLER

HPC ve Sunucu Sistemleri

Uygulamaların çalışması için gerekli işlem gücünü sağlayan sunucular, işin devamlılığı açısından hayati öneme sahip. Bir projenin teslim edilmesinden sonra kurumun güçlü bir servis desteğine sahip olması da en az yüksek performans ve verimlilik konusu kadar önemli. Teknolojik Çözüm’ün sunucu yönetimi odaklı çözüm ve hizmetleri, özellikle uygulama kesintisizliği için yüksek erişilebilirlik, yedeklilik ve performans ihtiyacı bulunan kurumlara önemli özellikler sunuyor

HPC sunucuları ve depolaması, gelişmiş iş yükleri ve verilerin yoğun olarak kullanılmasının getirdiği zorluklar için hızlandırılmış altyapıyı keşfetmenize olanak sağlar.

Sunucu Çözümleri
Sunucu İşletim Sistemi Yönetimi İşletim sistemi yönetimi ile sunucu üzerinde çalışan işletim sistemlerinin (Windows, Linux, Unix) sağlıklı olarak hizmet verebilmesi için gerekli güncellemelerin, yama geçişlerinin yapılması, güvenlik açıklarının kapatılması, kaynaklarının yönetilmesi, gerekli durumlarda işletim sisteminin yeniden kurulması, sunucu servislerinin 724 hizmet verebilmesi sağlanır.
Yedeklilik yönetimi, işletim sistemi seviyesinde aktif/pasif veya aktif/aktif olarak uygulanabilir. Bu yapılarla hizmet veren en az iki sunucu ile kesintilerin minimuma indirilmesi sağlanır. Sunucu imaj ve/veya dosya sisteminin yeniden yapılanması/yüklenmesi kapsamında geri yükleme işlemleri sunulan diğer hizmetlerdir.
Performans yönetimi, BT hizmetinde süreklilik sağlanması amacıyla, tüm sunucuların sistem kaynaklarının ve servislerinin izlenmesi ve bu kapsamda bildirim yapılmasını içerir. Sunucu performans yönetimi kapsamında, eşik değerleri düzenleme ve otomatik izleme, sunucu problemlerini otomatik raporlama, Otomatik Hizmet Masası bildirimleri ve Seviye 1/2/3 bildirimleri bulunur.
Satış öncesi analiz işlemleri.
Kullanılacak uygulamalara göre kapasite planlaması (CPU, RAM, Disk, uygun RAID yapısının seçilmesi).
Mevcut sunucularla entegrasyon çalışmaları.
Sunucu sistemlerinin yedekliliği ve güvenliği.
Kurulum, bakım ve destek hizmetleri.
Server konsolidasyonları.
Sunucu ürünleriyle alakalı olarak ortaya çıkan sorunlarda üretici firmalarla olan ilişkilerin yönetilmesi bir hizmet olarak sunulur. Firma ile satıcı ilişkileri yönetiminin yapıldığı servis kapsamında, sözleşmeler ve bakım anlaşmaları yenilenir, lisans uyumu yönetimi sağlanır.
Kritik iş uygulamaları ve veri yönetimi için doğru sunucu çözümlerinin seçilmesi, gerek iş sürekliliği gerek veri güvenliği için çok önemlidir. Firmamız, uzman satış ve teknik ekibiyle, bugün ve gelecekteki iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak, başlangıç seviyesinden en yüksek seviyeye kadar, maksimum kapasite ve performans sağlayan sunucu modelleri ile satış öncesi ve sonrası katma değerli hizmetler sunmaktadır.
Yönetimi kolay ve aynı zamanda esnek, ölçeklenebilir ve ekonomik sunucu modelleri için HPE, IBM, Dell gibi lider üreticilerin iş ortaklığını yürüten firmamız; sunucuların temini, montajı, devreye alınması, işletim sistemi kurulması, yazılım ve donanım yapılandırma çözümleri sunmaktadır.